Lídr soutěže odjel s prázdnou a tím pádem i bez vidiny postupu

18.06.2017 19:08

dohrávka 10. kolo - ze dne 17. 06. 2017 (sobota 10:00 hodin)

TJ HORNÍ DVOŘIŠTĚ, z.s. - FC LIPNO   4 : 3 ( 4 : 1) podrobnosti + článek z novin + zápis z utkání + fotbal u nás

OLAH František 4´, MĚCHURA Václav 3 x 13´ , 36´ a 44´ - Fenc Luboš 14´, Lavička Radek 61´(vlastní), Salzer Jan 83´

Do utkání jsme šli, že nemáme co ztratit a hosté přesně obráceně. Postup do přeboru si mohli uhrát na hřišti, aniž by se na někoho museli ohlížet, poněvadž s Velešínským béčkem měli před zápasem stejně bodů, ale lepší vzájemnou bilanci. Evidentně tíha okamžiku hlavně v první půli byla pro hosty skutečně veliká. Od prvních minut jsme se do soupeře pustili s velkým odhodláním a brzo se dostavil i výsledek. Vůbec nebylo na hřišti znát, že hraje aspirant postupu s týmem druhého konce tabulky. Po levé straně zatáhl míč Plosz a před bránou našel kanonýra Olaha F., který už si věděl rady. Běžela teprve čtvrtá minuta. Po necelé čtvrt hodině už to bylo 2:0, když z levé strany napálil míč opět Plosz a jeho střelu brankář hostí neudržel a pro dobíhajícího Měchuru nebylo problémem doklepnou. Hned po rozehrávce hosté snížili, když jsme se prakticky ještě radovali z dvou brankového vedení. Po pravé straně se rozběhl Pánský a vysunul krásně do uličky Fence a ten byl rázem před brankářem Růžičkou sám a umístěnou střelou k tyči snížil. Pak si vytvořil obrovskou šanci kapitán hostí Březina, ale do jeho střely z hranice penalty vlítl Lavička a ve skórování mu zabránil. Pak si vzal slovo tentokrát náš kapitán Venca Měchurů, který nás do přestávky dostal do tříbrankového vedení, když 2 x zahrával trestňák z 25 m respektive 20 m a nemýlil se. Opravdu to byly oku lahodící střely umístěné těsně pod břevno.
Druhá půle probíhala do šedesáté minuty z naší strany bez větších problémů. Pak ve skluzu zahrával obránce Lavička těsně před útočníkem hostí, ale tak nešťastně, že ho srazil do protipohybu Růžičky a vlastenec byl na světě. Hosté vycítili šanci a zatlačili nás a prakticky až do konce utkání byli lepším týmem, ale šancí ke skórování moc neměli. Určitě stojí za zmínku šance Březiny, který opět někde mezi penaltou a malým vápnem napálil jen Lavičku. Nakonec se prosadil až sedm minut před koncem Sáček (Salzer), když využil zmatků naší obrany a ze šestnáctky prostřelil hradbu těl před sebou a dal nakonec výsledku konečnou podobu. Konec zápasu jsme si už pohlídali. Dnes musím opět pochválit celý tým za skvěle odvedenou práci, ale kapitán Měchura vyčníval nad všemi. Z hostí se těžko někdo vybírá, poněvadž asi všichni moc chtěli, ale to jim šíleně svazovalo nohy. Upřímně je mi hráčů Lipna líto a mrzí mě, že jsme jim zkazili postup, ale třeba ještě není všem dnům konec, poněvadž o podobě soutěží v novém soutěžním ročníku budou rozhodovat všechny oddíly OPM a OSM hlasováním na losovacím aktivu.