X. ročník

V sobotu 20. 06. 2015 se konal na fotbalovém hřišti v Horním Dvořišti fotbalový turnaj „O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY OBCE HORNÍ DVOŘIŠTĚ“ – jubilejní X. ročník. Čtvrt hodinu před druhou odpolední starosta obce Zdeněk Kemény slavnostně zahájil turnaj, přivítal všechny přítomné a popřál jim mnoho sportovních úspěchů.

Po zahájení začalo 1. semifinále mezi místním fotbalovým klubem T.J. Sokol Horní Dvořiště a baskeťaky z Kaplice. Domácí nenechali nic náhodě a během čtvrt hodiny vedli o čtyři branky, když se během deseti minut trefil host v domácím oddíle Matouš Kouba. Do přestávky se povedlo hostům snížit. Druhá půle měla obdobný scénář a utkání nakonec skončilo divokou přestřelkou 7:3. Domácí si tak splnili svou povinnost a postoupili do večerního finále.
V 2. semifinále se představil vítěz loňského ročníku a to tým Světlíka s kombinovaným týmem Dolního Dvořiště+SG. Utkání nabídlo překvapivě tvrdé a v první půli i vyrovnané utkání. Ve druhé půli se dostali borci ze Světlíka po pokutovém kopu do vedení, což se ukázalo rozhodující faktorem utkání. Dolnodvořiští tím otevřeli hru a to byla voda na mlýn Světlíku. Těm se podařilo ještě přidat dva slepené góly a tím dokráčet nakonec pro jasný postup do finále.
V boji o 3. místo se utkali poražení semifinalisté. Tento zápas začal překvapení, pro všechny, když už v páté minutě vedli baskeťáci 2:0. Poté zjistili dolnodvořiští, že už se hraje a podařilo se jim Hoškem P. do půle vyrovnat. Přesto jim to nakonec nebylo moc platné, poněvadž baskeťáci nastoupili do druhé půle stejně,  jako do té první a Dreiling završil hattrick. Dolnodvořiští, ale nemuseli smutnit, poněvadž z Horního Dvořiště se odváží pohár i tým ze čtvrtého místa J.
Finále mezi místními fotbalisty a Světlíkem bylo vyrovnané. Domácím se podařilo jít po čtvrt hodině do vedení, když kombinaci Olaha F. se Ševčíkem zakončil druhý jmenovaný. Druhá půle byla zbytečně nervózní, když některé nepřesné výroky rozhodčích hráči Světlíka neunesli a věnovali se spíše diskuzím, než vlastní hře, což je nakonec stálo zápas, poněvadž fotbalově za domácím oddílem herně nezaostávali.
Po skončení finále vyhlásil starosta obce Zdeněk Kemény výsledky, předal poháry za 1. až 4. místo včetně „PUTOVNÍHO POHÁRU“ vítězi turnaje Sokolu Horní Dvořiště. Dále byly vyhlášeny individuální ceny pro nejlepšího gólmana – Píšek Petr (Dynamo Světlík) a nejlepšího střelce – Kouba Matouš (Sokol Horní Dvořiště), jenž střelil tři branky, stejně jako Hošek P. z Dolňáku a Dreiling z Kaplice. Vítězství ve prospěch Kouby byl fakt, že mety tří branek dosáhl jako první. Po předání individuálních cen starosta předal rozhodčím zápasů (Marek Jan, Ing. Krenauer Alfréd a Pícha Karel ml.) připomínkové plakety. Po tomto všem přítomným poděkoval za účast a s přáním opětovného shledání oficiálně turnaj zakončil.

Výsledkový servis

1. semifinále

T.J. SOKOL Horní Dvořiště    -    BASKEŤÁCI Kaplice        7 : 3 ( 4 : 1 )

(Kouba Matouš 3x,Šťastný Stanislav, Ševčík Josef, Olah Radek, Kotlár Michal – Ševčík Pavel 2x, Mladý Vladimír)

2. semifinále

DYNAMO Světlík    -    FK Dolní Dvořiště + SG                    4 : 1  ( 1 : 1 )

(Cába Petr 2x, Novotný Adam 2x – Hošek Patrik)

o 3. místo

BASKEŤÁCI Kaplice    -    FK Dolní Dvořiště + SG                5 : 3  ( 2 : 2 )

(Dreiling Petr 3x, VanišJosef, Pulec Lukáš – Hošek Patrik 2x, Kubík Jakub)

finále

T.J. SOKOL Horní Dvořiště    -    DYNAMO Světlík                    1 : 0  ( 1 : 0 )