XI. ročník - 2016 - 18. června

XI. ROČNÍK V HORNÍM DVOŘIŠTI

OPANOVAL VÍTĚZ OKRESNÍ SOUTĚŽE ZE SVĚTLÍKA

V sobotu 18. 06. 2016 se konal na fotbalovém hřišti v Horním Dvořišti fotbalový turnaj „O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY OBCE HORNÍ DVOŘIŠTĚ“ – XI. ročník. Čtvrt hodinu před druhou odpolední starosta obce Zdeněk Kemény slavnostně zahájil turnaj, přivítal všechny přítomné a popřál jim mnoho sportovních úspěchů.

Po zahájení začalo 1. semifinále mezi místním fotbalovým klubem TJ Horní Dvořiště, z.s. a baskeťáky z Kaplice. Domácí nenechali nic náhodě a během chvíle vedli o dvě branky. Do přestávky se povedlo hostům snížit z penalty, kterou už v nastavení proměnil Hejna.. Druhá půle se nesla v obdobném duchu, jako ta první. Domácí se sice chvílemi dostávali pod tlak, ale hráli to co potřebovali a deset minut před koncem pečetil jejich výhru kanonýr Olah F. Domácí si tak splnili svou povinnost a postoupili do podvečerního finále.

V 2. semifinále se představil vítěz letošní okresní soutěže a to tým Světlíka s místním týmem 35+ doplněným o již neaktivní fotbalisty.  Utkání nabídlo překvapivě v první půli vyrovnanou hru, kde byl domácí tým nakonec o gól veselejší, když se po akci Nováků, prosadil Juraj. Ve druhé půli se začala na straně domácích 35+ projevovat únava a hosté převzali iniciativu a postupně obrátili na konečných 1:3 a celkem v pohodě dokráčeli nakonec pro jasný postup do finále.

V boji o 3. místo se utkali poražení semifinalisté. Vzhledem k tomu, že by nějací hráči z místí 35+ bez delší pauzy nejspíš zkolabovali, tak rozhodl direktoriát turnaje o prodloužení mezizápasové přestávky o dvacet minut.  Zápas začali lépe baskeťáci a po dvou minutách se dostali do vedení. To pětatřicátníky nabudilo a ještě do přestávky výsledek otočili, když se prosadil Sedlák a veterán Mati. Tímto si  35+ zajistili primát ve formě vyhrání obou prvních poločasů v turnaji, což se nikomu jinému nepovedlo. Bohužel pro domácí nastala obdobná situace, jako v prvním zápase se Světlíkem a to, že jim postupně odešli síly. Sice se podařilo zanedlouho po přestávce navýšit Sedlákovi na 3:1, ale pak už byl zápas jen o baskeťácích, kteří tak dlouho tlačili, až se jim podařilo srovnat. Výsledek 3:3 svítil na výsledkové tabuli i po závěrečném hvizdu a tak následovali penalty. V těch v uvozovkách excelovali domácí, když ze čtyř pokusů minuli hned třikrát a bylo po nadějích. Baskeťáci byli neomylní a tak si zajistili konečnou třetí příčku.  Pětatřicátníci, ale nemuseli smutnit, poněvadž z Horního Dvořiště se odváží pohár i tým ze čtvrtého místa J.

Finále mezi místními fotbalisty a Světlíkem bylo ze začátku vyrovnané, ale hodně ovlivněné počasím, poněvadž prakticky celé utkání lilo. Poločasový výsledek 1:2 dával domácím naději a tak hru ve druhé půli otevřely a to byla voda na mlýn hostům ze Světlíka. Ty navýšili postupně náskok, až na tři branky. Domácím se podařilo už jen snížit a tak se podařilo hostům ze Světlíka vrátit domácím loňskou finálovou prohru.

Po skončení finále vyhlásil starosta obce Zdeněk Kemény výsledky, předal poháry za 1. až 4. místo včetně „PUTOVNÍHO POHÁRU“ vítězi turnaje Dynamu Světlík. Dále byly vyhlášeny individuální ceny pro nejlepšího gólmana – Kellinger Michael (Dynamo Světlík) a nejlepšího střelce – Hejný Lukáš (baskeťáci Kaplice), jenž střelil tři branky, stejně jako další tři hráči Houska a Novotný ze Světlíka a Plosz J. z TJ Horní Dvořiště. Vítězství ve prospěch Hejného byl fakt, že mety tří branek dosáhl jako první. Po předání individuálních cen starosta předal rozhodčím zápasů (Marek Jan, Ing. Krenauer Alfréd a Nekuža Radim) připomínkové plakety. Po tomto všem přítomným poděkoval za účast a s přáním opětovného shledání oficiálně turnaj zakončil.

Výsledkový servis

1. semifinále

TJ Horní Dvořiště, z.s.                      -           BASKEŤÁCI Kaplice                         3 : 1 ( 2 : 1 )

(Plosz Jaroslav 2x, Olah František – Hejný Lukáš)

2. semifinále

DYNAMO Světlík                             -           HORNÍ DVOŘIŠTĚ 35+                     3 : 1  ( 0 : 1 )

(Houska Jan 2x, Novotný Adam – Novák Juraj)

o 3. místo

BASKEŤÁCI Kaplice                       -           HORNÍ DVOŘIŠTĚ 35+                                4 : 3 PK (1:2)

(Hejný Lukáš 2x, Mladý Ladislav vč. roz.PK) – Sedlák Milan 2x,Mati Michal)

finále

TJ Horní Dvořiště, z.s.                        -           DYNAMO Světlík                                         2 : 4  ( 1 : 2 )

(Plosz Jaroslav, Olah František – Novotný Adam 2x, Houska Jan, Mendel Dušan)

Rozhodčí: Marek Jan, Ing. Krenauer Alfréd a Pícha Karel ml. a Nekuža Radim

Diváci: cca. 75

SESTAVY:

TJ Horní Dvořiště, z.s.: Roboch Jan, Vaňásek Václav, Plosz Lukáš, Olah František, Šťastný Stanislav, Fuka Roman, Plosz Jaroslav, Pícha Karel ml., Havel Sam, Lendacký Jaroslav ml., Německý Jaroslav, Karala Patrik, Ďurák Michal, Olah Adrian, Vaněk Josef

Horní Dvořiště 35+: Nekuža Radim, Kemény Zdeněk, Houdek Vladimír, Slanina Petr, Lendacký Jaroslav st., Sedlák Milan, Olah Radek, Mati Michal, Houdek Petr, Krejčí František, Houdek Tomáš, Novák Juraj, Novák Václav, Pečenka Jakub, Pícha Karel st.

Dynamo Světlík: Píšek Petr, Píšek František, Válek Ondřej, Novotný Adam, Hüttner Martin, Rýpar Zbyněk, Mendel Dušan, Vácha Petr, Kellinger Michael, Dub Petr st., Dub Petr ml., Houska Jan, Píšek Petr, Uhlíř Jan

baskeťáci Kaplice: Kolář Ladislav, Hejný Lukáš, Mladý Vladimír, Malý Libor, Ševčík Petr, Vaniš Josef, Adámek Roman, Šulek Jakub, Kuchař Václav, Ballák Pavel, Valíček Josef